- Advertisement -

TAG

Elbasan

Myftiu i Elbasanit uron qytetarët për muajin e Madhërishëm të Ramazanit

Duke nisur nga dita e nesërme besimtarët myslimanë nisin muajin e shenjtë të Ramazanit. Myftiu Elbasan Agim Duka ka uruar të gjithë besimtarët agjërim...

“Do sjellim ndryshimin”/ Basha: Reformën e thellë arsimore do ta ndërmarrim nga Elbasani

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ndodhet në qytetin e Elbasanit, i cili është pritur me entuziazmin e zakonshëm të qytetarëve dhe simpatizantëve.   Duke i...

Elbasan/ Finalizohet operacioni “Kartëmonedha”, arrestohen 7 persona

Elbasan Finalizohet me sukses operacioni policor i koduar “Kartëmonedha”. Operacioni nga Seksioni për Krimin Ekonomik dhe Financiar, në bashkëpunim me Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Elbasan. Hidhnin në...

“Partive politike iu intereson që ti kenë të fortët e bandave pranë”, flet gazetarja për konfliktet në Elbasan

Gazetarja Klodiana Lala foli për situatën e nxehtë parazgjedhore në vendin tonë, ku iu referua situatës së djeshme në Elbasan. Ajo deklaroi se Elbasani do të...

Gazment Bardhi takim me studentët në Elbasan

Drejtuesi politik për qarkun e Elbasanit, Gazment Bardhi, u takua sot me studentë të degëve të ndryshme, të cilët duan ndryshimin e qeverisjes së...

Prezencë policore në disa akse rrugore në Elbasan

Gjatë mbrëmjes së sotme janë konstatuar forca të shumta policore në disa nga akset kryesore që lidhin Elbasanin me Tiranën, Peqinin, Librazhdin dhe Cërrikun. Shërbimet...

Rriten çmimet në tregun e fruta-perimeve, flasin qytetarët

Periudha e Covid-19, ka sjellë rritje të çmimeve për produktet bujqësore. Blerësit pranë tregut kryesor të fruta perimeve në Elbasan, ankohen se çmimet e...

Aksident i rëndë mes dy automjeteve/ Ja si ka ndodhur ngjarja

Një aksident automobilistik ka ndodhur në Elbasan mbrëmjen e sotme. Dy mjete janë përplasur mes tyre në vendin e njohur si “Fusha e Loparit”...

17 pacientë të shtruar në spitalin Covid në Elbasan. 2 në terapi intensive

Nis të mbushet dalëngadalë me pacientë me Covid spitali në Elbasan. 17 ka shkuar numri i të infektuarve që po marrin trajtim në këtë spital. 2...

20 nxënës dhe 39 mësues rezultojnë pozitiv, karantinohet klasa e gjimnazit në qytetin e Elbasanit

Elbasani është një nga qytetet dita ditës është duke regjistruar një numër të lartë të infektuarish. Një rritje e ndjeshme e të infektuarve është...

Latest news

- Advertisement -