- Advertisement -

TAG

info elbasani portal

Ngjarjet e rëndësishme shkencore që i humbëm për shkak të virusit

Viti i kodit gjenetik Redaktimi i gjeneve është një nga ngjarjet më të rëndësishme shkencore të vitit që lamë pas. Në tetor, për herë...

Ndahet nga jeta ish- arbitri Ylli Cufe

Është ndarë nga jeta Ylli Cufe. Cufe njihej prej vitesh edhe si Ylli i Telebingos për shkak të aktivitetit të tij privat në shitjen...

Vitore Tusha caktohet kryetare e “Kushtetueses”, nis procesi për zgjedhjen e kreut të ri

“Gjyqtarët e Gjykatës Kushtetuese, në mbledhjen e sotme të datës 7 janar 2021 vendosën si më poshtë vijon: Të fillojnë procesin e hartimit të...

Infektohet kryebashkiaku i Cërrikut me Covid-19/habit me këshillat: Vaksinohuni (Edhe pse ende në Shqipëri nuk ka ardhur asnjë dozë vaksine

Kryebashkiaku i Cërrikut Andis Salla ka zbuluar përmes një postimi në rrjetet sociale se është infektuar nga Covid 19, dhe për këtë shkak është...

Dëshmon ish pjestari i “Dëshmitarëve të Jehovait”/ Fe e korruptuar

Punuar nga: Halit Hidri "Dëshmitarët e Jehovait" , të njohur ndryshe si "Feja derë më derë" me seli qëndrore në Amerikë dhe me miliona ndjekës...

Rakacolli zbulon vendimin që ka marrë për universitetet dhe kufizimet e tjera

Në dy javët e ardhshme vendi ynë do të jetë nën të njëjtat masa kufizuese sa i takon parandalimit të përhapjes së Covid 19....

Thuhet se Kim Kardashian dhe Kanye West janë në prag divorci pas 6 vitesh martesë

Sipas disa mediave, Kim Kardashian dhe Kanye West janë pranë divorcit, pas një martese 6-vjeçare. Page Six raportoi më 5 janar se Kardashian kishte...

Disa këshilla si t’i heqim kilet që morëm gjatë festave

Një nga pasojat që vjen nga festat e fundvitit është edhe shtimi në peshë, si rrjedhojë e tryezës së mbushur netët e festave. Këto janë...

Si pritet të ndryshojë situata e vendit me Covid-19 pas festave të fundvitit

Gjatë ditëve të fundit është vënë re një rënie e rasteve me Covid-19 në vend. Eugena Tomini shprehet e ftuar në emisionin “Log” se...

Nga konsumimi i alkolit, deri te ankthi e depresioni, si ka ndryshuar Covid-19 jetët tona

Viti 2020 u "pushtua" nga pandemia e koronavirusit, pandemia më e keqe që bota ka parë në 100 vjet. Covid-19 ka shkaktuar më shumë...

Latest news

- Advertisement -