- Advertisement -

TAG

pasaporta

Kur do të jenë gati pasaportat e vaksinimit dhe pse disa vende janë kundër?

Bashkë me fushatën e vaksinimit kundër koronavirusit, kërkesa për “pasaporta vaksinimi” për udhëtimet ndërkombëtare po futet në agjendën botërore. Shumë vende kanë ndërmarrë hapat...

Drejt Londrës me pasaporta të falsifikuara, arrestohen dy të rinjtë shqiptar

Dy shqiptarë kanë rënë në pragat e policisë kufitare në aeroportin e Milan Linate, pasi tentuan të kalonin me pasaporta të falsifikura. Në pranga ka...

Komisioni Evropian pritet të marrë vendimin për vendosjen e “pasaportës COVID-19″

Bashkimi Evropian është duke e shqyrtuar idenë për vendosjen e të ashtuquajturave “pasaporta COVID-19″, të cilat do t’u mundësonin udhëtim të papenguar qytetarëve të...

Kush janë pasaportat më të fuqishme në botë dhe ku pozicionohet Shqipëria

Indeksi i Pasaportave Henley bazohet në të dhënat e siguruara nga Autoriteti Ndërkombëtar i Transportit Ajror (IATA) dhe mbulon 199 pasaporta dhe 227 destinacione. Pasaportat...

Ambasada shqiptare në Greqi/ Nga nesër mbyllen aplikimet për pasaporta

Ambasada shqiptare në Greqi, nëpërmjet një statusi në Facebook, ka bërë me dije se dita e fundit e aplikimit të emigrantëve shqiptarë për karta...

Ju skadon pasaporta? Del akti normativ: Ja deri kur zgjatet afati i vlefshmërisë së saj

Afati i pasaportave që do të skadojnë është zgjatur deri më 31 dhjetor të këtij viti. Kjo do të thotë se çdo personi që...

Latest news

- Advertisement -