- Advertisement -

TAG

pd

PD dhe LSI firmosin marrëveshjen e koalicionit. Ja çfarë parashikon

Konferenca e Monika Kryemadhit dhe Lulzim Bashës për firmosjen e marrëveshjes për zgjedhjet parlamentare të 25 prillit, ka nisur me himnin Kombëtar. Monika Kryemadhi u...

Edi Paloka tregon pse PD dhe LSI nuk dolën me një listë të përbashkët: “Qëllimi është të maksimalizohet vota”

Nënkryetari i Partisë Demokratike Edi Paloka ka shpjeguar në emisionin “Opinion” se pse Partia Demokratike dhe LSI dolën me një listë të përbashkët. Ai u...

Aurel Bylykbashi i tregon Taulant Ballës çfarë bëri PD për komunën Tregan

Postimi i plotë i ish-kryetarit të PD dega Elbasan dhe ish deputetit Aurel Bylykbashi: Taulant! Meqë bëre trimin, kur the qe jam gati për çdo lloj...

“JO! Votës së blerë! Kemi nevojë për ndryshim, alternativat janë”, nga Blerina Llalla

    Nga Blerina Llalla Dita-ditës jemi dëshmitarë të një fushate që sapo vjen e bëhet më agresive. Cdo lider aktual në garë ka zgjedhur formatin e...

“Boll më, duhet ndryshim”/ Bardhi në Elbasan: 100 mln euro në vit për subvensionim, 50 mln euro për infrastrukturën bujqësore

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, njëherazi drejtues politik në qarkun e Elbasanit, Gazment Bardhi, vijon takimet me qytetarët. Sipas tij, qytetarët kërkojnë ndryshim, ndërsa...

Lulzim Basha prezanton drejtuesit e fushatës

Kryetari i PD-së, Lulzim Basha pas takimit të parë me drejtuesit politikë në qarqe ka publikuar një foto në faqen e tij në Facebook...

LISTA E PLOTË/ Ja përplasjet e drejtuesve PS-PD në qarqe

  Zyrtarizohen drejtuesit politikë të PD dhe PS në 12 qarqe Zyrtarizohen emrat e drejtuesve politikë në 12 qarqe nga Partia Demokratike dhe ajo Socialiste. Demokratët bënë...

Gledian Llatja i përgjigjet Gazment Bardhit pas denoncimit në SPAK. Inskenim dhe baltosje. PD në krizë

Ja deklarata e kryebashkiakut Llatja: U njoha nga mediat me një “pseudo” kallëzim që i deleguari i Lulit në Elbasan ka bërë kundrejt meje në...

Kallëzohet në SPAK kryetari i bashkisë së Elbasanit, Gledian Llatja. Ja për çfarë akuzohet

Kallëzohet në SPAK kryetari i bashkisë së Elbasanit Gledian Llatja. Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, njëherazi dhe udhëheqësi i listës së kësaj force në...

Po sikur PS të fitojë më 25 prill a do largohesh nga PD? Ja si përgjigjet Basha

  Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha shprehet i bindur se në 26 prill ai do të jetë kryeministër i shqiptarëve. I pyetur nga gazetarja Nisida...

Latest news

- Advertisement -