- Advertisement -

TAG

permbytje

Shkumbini përmbyt tokat bujqësore, banorët japin alarmin

Reshjet e dendura të shiut kanë sjellë probleme të ndryshme edhe në territorin e qarkut të Elbasanit Lumi Shkumbin ka filluar të dalë nga shtrati...

E mitura trasportohet me varkë në urgjencë për shkak të përmbytjeve

Një 5-vjeçare është transportuar me varkë për në spital për shkak të përmbytjeve që kanë përfshirë Obotin prej ditësh. E mitura ka shfaqur shenja të...

Përmbyten 1330 hektarë tokë,kërkohet pastrimi i “përroit kufitar” në Shkodër

Rikthehet situata shqetësuese për shkak të reshjeve të dendura. Në Shkodër janë përmbytur 1330 hektarë tokë. Ndërkohë rruga e fshatit Obot vijon të jetë e kalueshme...

Reshjet, përmbytje banesash, rrugësh dhe tokash bujqësore. Komunikata e Shtabit të Emergjencave në prefekturën e Elbasanit

Informacion dt.25.01.2021 Ne qarkun Elbasan gjate oreve te nates kemi pasur reshje shiu me intensitet kryesisht mesatar. Kane rene 40mm shi, por per shkak se...

Sasitë e mëdha të prurjeve të lumit Shkumbin kanë sjellë probleme në infrastrukturë/Si është gjendja?

Shirat e shumta, të cilat kanë rënë ditët e fundit kanë sjellë rritjen e prurjeve të lumit Shkumbin, duke sjellë edhe probleme në infrastrukturë. Siç...

Nxirren fëmijët nga dera e shkollës me makinë/Oborri i mbushur me ujë,mbyllen dy shkollat përkohësisht

Dy shkolla në qarkun e Elbasanit nuk janë hapur sot për të mirëpritur nxënësit pasi ato janë konsideruar si të pasigurta dhe me rrezik. Përmes...

Reshjet/ Rrëshket maunja, bllokohet përkohësisht qarkullimi në aksin Librazhd-Prrenjas. Në vendin e ngjarjes prefekti Klevis Xhoxhi

  Reshjet e dendura të shiut kanë bërë që të vërshojë uji dhe aluvionet në aksin Librazhd-Prrenjas. Për pasojë një maune ka rrëshkitur duke bllokuar...

Zv. Kryeministri paralajmëron përmbytje në lumin Shkumbin

Lumi Shkumbin ka dalë nga shtrati në disa fshatra për shkak të reshjeve të vazhdueshme të shiut gjatë këtyre ditëve. Rreziqet që po sjell i...

Shkodra në rrezik,niveli i Bunës vazhdon të rritet

Për shkak të reshjeve të shumta të shiut që kanë rënë ditëve të fundit në vend, nën Shkodra tashmë është në rrezik. Burimet raportojnë se...

Dy furgonë mbulohen tërësisht nga uji/Çfarë pasojash të tjera kanë sjellë reshjet e shiut?

Situatë e vështirë si pasojë e reshjeve të shumta të shiut dhe daljes së përrenjve malorë në Dibër. Rrjedha uji që vijnë nga përrenj malorë...

Latest news

- Advertisement -