- Advertisement -

TAG

. politika

Çuçi ministër i Brendshmën/Meta:”E mora vesh nga media”.

Ilir Meta, presidenti i vendit, ka bërë me dije se do t'i përgjigjet Ramës rreth vendosjes së Blendi Çucit si ministës i Brendshëm. Teksa u...

Nënshkruhet marrëveshja për bshkëpunim më të mirë mes Gjermanisë dhe Shqipërisë

Ambasada e Gjermanisë me atë të vendit tonë  ka nënshkruar një marrëveshje bashkëpunimi me qëllim forcimin e marrëdhënieve vëllazërore për të bashkërenduar punën mes...

Masat anti Covid/ Anulohet mbledhja e Kuvendit për ditën e nesërme

Pas vendimit të Komitetit Teknik të Ekspertëve që ndalon grumbullimin e më shumë se 10 personave, kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi, ka vendosur që...

Ministri Cakaj takim online me emigrantët në Greqi/ Ligji për bashkim familjar, martesa dhe pandemia

Ministri i Jashtëm Gent Cakaj ka zhvilluar ditën e sotme një interpelancë me përfaqësues të shoqatave shqiptare në Greqi. Cakaj u ndal te problemet...

Largim i bujshëm/ Ish-ministri i LSI-së, Edmond Panariti, tërhiqet nga aktiviteti politik

Edmond Panariti, ish-ministri I Bujqësisë i propozuar nga LSI në katër vitet e qeverisjes së kësaj force me Partinë Socialiste, nuk do të jetë...

Ish-krerët e UÇK-së në Hagë/ Hoti i bashkohet “Minishengenit Ballkanik”

Mediat e Kosovës kanë bërë me dije se në mbledhjen online që do të realizohet sot mes vendeve të Shengenit Ballkanik, do të jetë...

Krimet e UÇK-ës në burgjet e Shqipërisë?/ Arrestime nga Haga edhe në Shqipëri?

Një burim diplomatk ka bërë me dije për një media kombëtare, se arrestimi i ish-krerëve të UÇK-së janë vetëm fillimet e një vale arrestimesh...

“Haga u bë fakt, të mos humbim Kosovën!”

Nga:Anisa Bahiti Ajo që pritej, fatkeqësisht ndodhi! Krerët kryesorë të ish-UÇK-së bashkë me presidentin e Kosovës u arrestuan dhe u dërguan në Hagë. Nga tani e...

Trump:”Ndaloni numërimin e votave.”/ Biden:” Çdo votë do të numërohet.”

Ndërkohë që presidenti aktual i SHBA-ve, Donald Trump, shprehet skeptik për rezultatin duke bërë thirrje për ndërprerjen e votimeve, rivali tij shprehet i sigurt...

Pjesë e një partie të re?/ Reagon Jozefina Topalli:” Jo nuk jam pjesë e kësaj partie”

Një lëvizje e re politike po duket në horizont dhe pritet të ndryshonjë rrjedhën e votimeve parlamentare më 25 Prill. “Lëvizja për Ndryshim” është...

Latest news

- Advertisement -