- Advertisement -

TAG

Politike

Surpriza e listave të partive politike në Kosovë

Partitë politike në Kosovë dorëzuan të shtunën listat zyrtare të kandidatëve për deputetë, në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve, në respektim të afatit të paracaktuar. Zyrtarisht...

Flet Ervin Bushati:”Edhe pse pandemia ka goditur ekonominë e të gjithë botës, sërish Shqipëria vazhdon përpara në mënyrë dinjitoze”

Deputeti i Partisë Socialiste Ervin Bushati ka folur në emisionin “Ekopolitikë” në lidhje me situatën ekonomike në të cilën ndodhet vendi ynë.   Ai tha se...

Nga PD, PS, LSI deri tek nisma “Thurja”, zbulohen përballjet e forta në Elbasan

  Kur ende nuk ka filluar fushata, zbulohen përballjet e forta në qarkun e Elbasanit. Në këto zgjdhje duket se Qarku më interesant duket se do...

Personalitetet që humbëm përgjatë një viti, nga mjekësia e media deri tek politika dhe arti

2020-ta që lamë pas duket se ka shënjuar një prej viteve me humbjet më të mëdha njerëzore, të çdo fushe, nga mjekësia te arti,...

Shkarkohet mjeku Allkja, reagon Partia Demokratike

Partia Demokratike përmes ish-deputeti Bardh Spahia ka reaguar për shkarkimin nga puna të mjekut të Urgjencës në QSUT, Ilir Allkja. Bardhi shkruan se armiqësia...

Serbia kërcënoi me luftë dhe Turqia po e armatos/ Ministri Majko:”Po mbajmë shënim”.

Në datën 6 Tetor është bërë e njohur në media fakti se Ankarja po furnizon Serbinë me dronë vrasës, rreth kësaj çështjeje ministri i...

Sot e pranon/Jozefina Topalli pjesë e “Lëvizjes për ndryshim”.

Ditën e sotme ish-numri dy i kuvendit të Shqipërisë, Jozefina Topalli, pranoi që do të bëhej pjesë e "Lëvizjes për ndryshim”, një projekt i...

Andi Lila, Klodjana Shala dhe Juljan Deda kandidatë për deputetë të PD-së.

Demokratët e kryeqytetit do të votojnë nesër për të zgjedhur kandidatët për deputetë për zgjedhjet e 25 prillit. PD ka publikuar listën me 140 emra,...

Edi Rama drejtuar Metës: Ti shkallon çdo ditë.

Meta kërkoi që socialistët të bëhen bashkë dhe ta largojnë Ramën, ndërsa ky i fundit sërish i është përgjigjur duke thënë se “çfarë borxhi...

Nisma “thurje”: Nuk do të ketë parti politike me Rudina Hajdarin

Deputetja Rudina Hajdari ka reaguar , pas deklaratave të aktivistit të Nismës "Thurje", Pano Soko se nuk do të vazhdojë më bashkëpunimi mes tyre. Soko...

Latest news

- Advertisement -