- Advertisement -

TAG

protesta

Protesta masive për masat kufizuese ndaj Covid në Hollandë

  Holanda është përfshirë nga protesta të dhunshme, pasi qindra mijëra njerëz mbushën rrugët e qyteteve kryesore për të kundërshtuar masat e reja anti-Covid. Autoritetet në...

Banorët protestojnë para Bashkisë së Tiranës pas sherrit midis financuesit dhe ndërtuesit të godinës në të cilën banojnë

Banorët e një pallati te rruga “Ndre Mjeda” kanë protestuar përpara Bashkisë së Tiranës ditën e sotme në lidhje me fatin e apartamenteve të...

Shprehen studentët pas takimit me kryetaren e Komitetit Teknik:”Nuk do bëhemi ne burim infeskioni duke zhvilluar protesta. Ajo që kërkojmë është zgjidhje”

Një përfaqësi studentësh janë takuar ditën e sotme ne krytetaren e Komitetit Teknik të Ekspertëve lidhur me vijimin e mësimit online për shkak të...

Studentët takohen me Kryetaren e Komitetit Teknik/A do të rinisë mësimi në auditor?

Studentët janë takuar me Kryetaren e Komitetit Teknik të Ekpertëve, Mira Rakacolli të cilës i kanë kërkuar rikthimin në auditor. Aktualisht të dyja palët janë...

Përkujtim i 21 janarit/Grupet e njerëzve shkelin të gjitha rregullat e distancimit social

Dhjetra qytetarë janë mbledhur në Bulevardin “Dëshmorët e Kombit” për të përkujtuar viktimat e 21 Janarit, që humbën jetën gjatë një proteste të opozitës...

“Minstrat po tallen me djersën e shqiptarëve”, është thirrja që po qarkullon nëpër rrjetet sociale për organizimin e një proteste

Një thirrje për të zhvilluar një protestë para kryeministrisë po shpërndahet në rrjete sociale pas videos së ministrave të Ramës duke shijuar darkën në...

Parashikimi i Simpsons ndodh vërtet/Situata e protestasve në SHBA e ngjashme me atë në serial

E gjithë bota u shokua ditën e djeshme pas protestave të dhunshme që ndodhën në SHBA, ku katër persona mbetën të vrarë në godinën...

Protestat/ Kryebashkiaku i Washingtonit shpall gjendjen e jashtëzakonshme për 15 ditë

Pas protestave dhe dhunës në Kongres, Kryebashkiakja e Uashigtonit, Muriel Boëser, pasi ka lajmëroi vendosjen e shtetrrethimit 24-orësh, ka shpallur gjendjen e emergjencës për...

Bilanc tragjik nga protestat për Presidentin në SHBA. 4 të vdekur dhe dhjetëra të plagosur. Arrestohen 52 persona

  4 persona kanë humbur jetën gjatë trazirave që u shkaktuan në Capitol Hill në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Sipas policisë metropolitane të Washingtonit gjithashtu...

Kapen me një shishe benzinë gjatë protestës/ Arrestohen dy persona

Protesta e zhvilluar ditën e sotme në Shkodër në kuadër të kauzës së vrasjes së 25-vjçarit, Klodian Rasha, është mbyllur në mënyrë paqësore. Ndryshe nga...

Latest news

- Advertisement -