- Advertisement -

TAG

reshje

Shkumbini përmbyt tokat bujqësore, banorët japin alarmin

Reshjet e dendura të shiut kanë sjellë probleme të ndryshme edhe në territorin e qarkut të Elbasanit Lumi Shkumbin ka filluar të dalë nga shtrati...

Informacion i Shtabit të Emergjencave të Prefekturës Elbasan për përmbytjet dhe problemet e shkaktuara nga moti

  Informacion i dates 26.01.2021: Gjate nates kemi pasur reshje shiu me intesitet te mesem e te larte ne gjithe qarkun dhe reshje debore ne lartesi,...

Emergjencat Civile tregojnë situatën nga moti në Elbasan. Ja gjendja

Emergjencat Civile njoftojnë se në Qarkun e Elbasanit nuk ka probleme nga reshjet e shiut. Në njoftim thuhet se shirat e rënë gjatë natës nuk...

Reshjet, ja akset problematike në shkallë vendi

Gjatë orëve të natës dhe paradites së të dielës janë regjistruar reshje shiu në të gjithë territorin e vendit. Sa i përket përmbytjeve, përkeqësimi...

Shqipëria rrezikohet nga përmbytjet/ Priten reshje intensive

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga një mot i paqëndrueshëm duke sjellë reshje në të gjithë territorin. Në zonat veri-perëndimore reshjet do të...

Edhe në qarkun e Elbasanit/ Ja zonat më të rrezikuara nga reshjet e dëborës

Vendi ynë është përfshirë  nga temperatura të ulëta dhe reshje të dendura dëbore, kryesisht në vendet malore. Akulli dhe dëbora kanë përfshirë disa zona të...

Si do të jetë situata e reshjeve dhe temperaturave në vijim sipas IGJEUM

Instituti i Gjeoshkencave, Energjisë , Ujit dhe Mjedisit nëpërmjet një njoftimi ka bërë me dije se nivelet në lumenjtë Drin dhe Buna do të...

Reshjet/ Rrëshket maunja, bllokohet përkohësisht qarkullimi në aksin Librazhd-Prrenjas. Në vendin e ngjarjes prefekti Klevis Xhoxhi

  Reshjet e dendura të shiut kanë bërë që të vërshojë uji dhe aluvionet në aksin Librazhd-Prrenjas. Për pasojë një maune ka rrëshkitur duke bllokuar...

Reshjet e shiut në Elbasan/ lumi Shkumbin del nga shtrati në disa fshatra

Për shkak të reshjeve të dendura të shiut gjatë këtyre ditëve, sot lumi Shkumbin të dalë nga shtrati në disa fshatra. Tashmë lumi ka dalë...

Reshjet/ Rikthehet frikshëm përroi i Zaranikës, uji dëmton shtratin në disa vende (Foto, video)

  Reshjet e dendura të shiut kanë bërë që përroi lumë i Zaranikës të sjellë sasi të mëdha uji. Bashkë më ujin, në shtratin e...

Latest news

- Advertisement -