- Advertisement -

TAG

rinas

Aksident, makina përplaset me motorrin , drejtuesi ikën nga vendngjarja

Një tjetër aksident i rëndë ka ndodhur mbrëmjen e sotme në aksin rrugor Fushë Krujë- Vorë, tek kryqëzimi i Rinasit. Si pasojë është plagosur rëndë...

I dënuar për shfrytëzim prostitucioni në Itali, arrestohet 42-vjeçari shqiptar në Rinas

Rinas Falë intensifikimit të kontrolleve dhe shkëmbimit në kohë reale të informacionit mes Policisë Kufitare të Rinasit dhe Interpol Tiranës është vënë në pranga një...

Kërkohej prej 5 vitesh pasi tentoi që të vriste rojen në një klub nate/ I riu shqiptar ekstradohet drejt Gjermanisë

Është ekstraduar nga Rinasi në drejtim të Gjermanisë i riu nga Kosova Shkëlqim Kastrati. Ai kërkohej prej të paktën 5 vitesh në Gjermani, pasi...

Grabitja e Rinasit Alkond Bengasi prish përfundimisht marrëveshjen me prokurorinë për “grupin e Elbasanit”

  Në Gjykatën e Posaçme është mbajtur seanca përsa i përket grabitjes së bujshme të Rinasit, ku Alkond Bengasi ka prishur përfundimisht marrëveshjen me prokurorinë. Gjatë...

Nga dita e sotme Shqipëria rinis fluturimet me Britaninë e Madhe

Nga dita e sotme, 15 janar, Shqipëria rinis fluturimet me Britaninë e Madhe, të ndërprera si pasojë e përhapjes së variantit të ri të...

Policia Kufitare e Rinasit ndëshkon me 7 milionë lekë gjobë 9 shtetas

Policia Kufitare e Rinasit ndëshkon me 7 milionë lekë gjobë 9 shtetas, për shkelje të vetëkarantinimit të detyrueshëm 14-ditor që duhet të kryejnë shtetasit...

Pesë makina përfshihen në aksident, dy të plagosurit nisen me urgjencë në spital

Një aksident masiv është regjistruar në rrugën e ‘Rinasit’, në Tiranë. Policia njofton se si pasojë e lagështirës pesë makina janë aksidentuar dhe për pasojë...

Zyrtare/ “Kastrati group” merr 100% të aksioneve për areoportin e Rinasit

Ditën e sotme është zyrtarizuar kalimi i koncesionit të areoportit “Nënë Tereza”, i vetmi në vend, te grupi më i madh në vend :...

Nuk justifikuan dot qëllimin e lëvizjes dhe ofruan rryshfet/ Arrestohen dy shtetasit shqiptarë

Ndonëse nuk plotësonin kushtet për të kaluar kufirin dhe të shkonin drejt vendeve të BE-së, sërish dy shtetas kanë këmbëngulur duke synuar të korruptonin...

Latest news

- Advertisement -