- Advertisement -

TAG

Rusi

Vdes foshnja 5 muajshe, i ra sipër një burrë që donte të vetëvritej

Një foshnjë pesë muajshe gjeti vdekjen pasi një burrë që donte të vetëvritej u hodh nga kati i 17 i një pallati duke rënë...

Rusia reagon pas dëbimit të diplomatit të saj nga Shqipëria: Provokim, ky hap nuk do të mbetet pa përgjigje

  Ministria e Jashtme e Rusisë ka reaguar ashpër për dëbimin e diplomatit Alexey Krivosheev për shkelje të masave antiCovid. Siç transmeton RIA, për Ministrinë e...

Kryeministri Rama i cilësoi provokator dhe sesion të Portokallisë, vjen reagimi i menjëhershëm nga ambasada ruse në Tiranë

Ambasada ruse në Tiranë ka reaguar lidhur me qendrimet e mbajtura dje nga Rama, i cili tha se qendrimi i Moskës për të...

Rama për ofrimin e vaksinës ruse/”Mendova se ishte meme”

Në konferncën e sotme kryeministri Rama është shprehur për propozimin e bërë nga ambasadorja ruse përsa i përket vaksinës antiCovid Sputnik-V. “Kam menduar se...

Monstra vret të dashurën shtatzanë në transmetim live

I nxitur nga ‘audienca’ e tij online, Stas Reeflay besohet se ka detyruar Valentina Grigoryeva të qëndrojë në ballkonin e apartamentit në temperatura nën zero...

Kishin shkuar për aheng, ‘dezinfektanti’ i merr jetën 7 personave në Rusi

Shtatë persona kanë humbur jetën në Rusi, pasi kanë pirë materie për dezinfektim nga COVID-19, ndërkohë që dy tjerë janë në gjendje kome. Personat, të...

Tensione mes SHBA-së dhe Rusisë në detin Baltik/ Rusia:”Jemi në prag-lufte.”

Manovrat militare të zhvilluara nga trupat amerikane dhe suedeze në ujërat e detit Baltik, në kufirin rus, ka bërë që qeveria e Rurisë ta...

Mbante fëmijën me kokë poshtë dhe e rrotullonte pa pushim/ Burri:Nuk qante

Raportohet se një fizioterapist, i quajtur Mikhail Mikhnyov, është filmuar duke mbajtur një foshnje me kokë poshtë, e më pas duke e rrotulluar 180...

Vaksina e Oxford-it kundër Covid-19 i kthen njerëzit në majmunë/ Propaganda ruse

Propaganda ruse në programet politiko-humoristikepo përpiqen të diskretojnë vasksinën e Covid-19, që po zhvillohet nga shkencëtarët e Oxford-it. Mjetet e propagandës ruse tentojnë të shpërndajnë...

Latest news

- Advertisement -