- Advertisement -

TAG

rusia

Sikur të mos mjaftonte Covid-19, ky shtet ka regjistruar rastin e parë të infektimit me gripin e ri të shpendëve

Rusia ka regjistruar rastin e parë të një virusi të gripit të shpendëve me emrin A (H5N8) që u kalon njerëzve nga zogjtë dhe...

Rusia ndërmjetëson traktatin e paqes mes Armenisë dhe Azerbajxhanit

Përfundon lufta në Nagorno-Karabakh. Mbrëmë është firmosur marrëveshja mes Presidentit azer Aliyev dhe kryeministrit armen Pashinyan me ndërmjetësimin e Vladimir Putin për t’i dhënë...

Rusia armatos deri në dhëmbë Serbinë/ 30 tanke moderne, 6 aeroplanë luftarakë dhe mjete të tjera armatimesh

Mjete të rënda armatimi si pjesë të donacionit rus kanë mbërritur në Serbi që më datën 28 tetor, ndërkohë që në bazë të...

Latest news

- Advertisement -