- Advertisement -

TAG

SHBA

Trump ngacmon drejtimin e vitit 2024 dhe denoncon Biden në samitin e krahut të djathtë

Donald Trump të dielën nisi përpjekjen për rikthimin e tij politik, duke ngacmuar një kandidim të mundshëm për presidencën në 2024 dhe duke denoncuar...

Një Shën Valentin si asnjëherë tjetër, rezervohen buqetat para festës së të dashuruarve

Shkurti është nga më fitimprurërësit për luleshitësit, por një muaj si ky nuk është parë asnjëherë më parë në SHBA. Industria e luleve prej...

Arrestohen gjyshërit, mbanin mbesën të mbyllur në një kafaz qensh

Një ngjarje e rëndë është shënuar në SHBA. Gjyshërit e një vajze 5-vjeçare dhe një burrë tjetër, janë arrestuar pasi dyshohen se kanë mbajtur...

Të këqijat dhe të mirat që na la Presidenti Trump

Alexander Arvizu   Çfarë ndodhi në Capitol, ishte e pafalshme që do regjistrohet si një gjë e tmerrshme në histori, si maja e katër viteve të...

SHBA rikthen dënimin me vdekje: Për herë të parë pas 7 dekadash ekzekutohet gruaja e parë

Për herë të parë pas gati 7 dekadash, Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë kryer ekzekutimin e parë të një gruaje të dënuar me vdekje. 52...

Krim monstruoz,47-vjeçari kryen marrëdhënie me 14-vjeçaren me lejen e të ëmës

Jason Roy Hutchinson, 47 vjeç, nga California, SH.B.A. i cili kishte udhëtuar drejt Sao Paulos në Rio de Janeiro, është arrestuar pasi ka kryer...

Parashikimi i Simpsons ndodh vërtet/Situata e protestasve në SHBA e ngjashme me atë në serial

E gjithë bota u shokua ditën e djeshme pas protestave të dhunshme që ndodhën në SHBA, ku katër persona mbetën të vrarë në godinën...

Protestat/ Kryebashkiaku i Washingtonit shpall gjendjen e jashtëzakonshme për 15 ditë

Pas protestave dhe dhunës në Kongres, Kryebashkiakja e Uashigtonit, Muriel Boëser, pasi ka lajmëroi vendosjen e shtetrrethimit 24-orësh, ka shpallur gjendjen e emergjencës për...

Momenti kur qëllohet brenda Kongresit, vdes gruaja në SHBA

  Shënohet viktima e parë nga trazirat në SHBA. Një grua që u qëllua në gjoks brenda ndërtesës së Kongresit ndërroi jetë në spital. “Po, gruaja...

Bilanc tragjik nga protestat për Presidentin në SHBA. 4 të vdekur dhe dhjetëra të plagosur. Arrestohen 52 persona

  4 persona kanë humbur jetën gjatë trazirave që u shkaktuan në Capitol Hill në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Sipas policisë metropolitane të Washingtonit gjithashtu...

Latest news

- Advertisement -