- Advertisement -

TAG

shendet

Për sa kohë janë imunë njerëzit e shëruar nga Covid-19?

Një studim ka zbuluar se njerëzit që janë shëruar nga COVID-19 janë të mbrojtur në një masë të madhe për të paktën pesë muaj....

7 arsye pse një lugë me vaj ulliri në mëngjes ju ndryshon jetën/Mos i humbisni!

Edhe pse vaji i ullirit zë një vend të rëndësishëm në kuzhinë, në fakt pirja e tij do t’ju lejojë të merrni përfitimin maksimal. Njihet...

I mori 8 mln lekë vajzës së pacientes me Covid, Ministria e Shëndetësisë dënon aktin korruptiv: Sanitarja të shkarkohet menjëherë!

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale dënon me forcë veprimin e paligjshëm dhe korruptiv, të sanitares me inicialet T.A., tē spitalit “Shefqet Ndroqi”, i...

Këshilla e doktorit nga Kosova: Ky është ushqimi më i rëndësishëm që ndikon direkt në rritjen e imunitetit tuaj në këtë periudhë

Një pediatër nga Kosova ka treguar recetën që mban larg koronavirusin. Pediatri, u shpreh se duhet të ushqehemi sa më shëndetshëm, duke forcuar në këtë...

15 fakte interesante për trupin tonë që nuk duhet ti humbisni!

Trupi ynë i ngjan një fabrike që punon në mënyrë perfekte. Sytë, veshët, stomaku, zemra,lëkura dhe të gjithë organet e tjera koordinohen njëherazi aq...

Njihuni me efektet që shkakton kafja në trupin dhe trurin tonë

Të gjithë e dimë se pijet freskuese dhe ato me sheqer nuk janë edhe aq të mira për shëndetin, por çfarë dimë për kafen? Shumica...

Pse situata me variantin e ri të virusit është kaq alarmante sipas OBSH

Dega për Evropë e Organizatës Botërore të Shëndetësisë tha të enjten se duhet të bëhet më shumë, pas situatës “alarmante”, për shkak të përhapjes...

Disa këshilla si t’i heqim kilet që morëm gjatë festave

Një nga pasojat që vjen nga festat e fundvitit është edhe shtimi në peshë, si rrjedhojë e tryezës së mbushur netët e festave. Këto janë...

Si pritet të ndryshojë situata e vendit me Covid-19 pas festave të fundvitit

Gjatë ditëve të fundit është vënë re një rënie e rasteve me Covid-19 në vend. Eugena Tomini shprehet e ftuar në emisionin “Log” se...

Shëndet/ Ja si të menaxhoni stresin e festave

Jo të gjithë njerëzit arrijnë të shijojnë njësoj ditët e festave, madje disa prej tyre ndihen të stresuar duke menduar se përgatitja e një...

Latest news

- Advertisement -