- Advertisement -

TAG

shi

Shi, furtunë, dëborë, diell. Çfarë e pret Shqipërinë këtë javë

  Shqiptarët do të përballen thuajse me çdo fenomen të motit gjatë kësaj jave duke filluar nga shiu, furtunat, te dëbora dhe rrezet e diellit. E...

Shqipëria rrezikohet nga përmbytjet/ Priten reshje intensive

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga një mot i paqëndrueshëm duke sjellë reshje në të gjithë territorin. Në zonat veri-perëndimore reshjet do të...

Nga e marta deri të shtunën, si ndryshon moti këtë javë, meteorologët parashikojnë reshje intensive shiu, ja ditët më problematike

Meteorologët thonë se moti këtë javë do të karakterizohet nga luhatjet e tij, ku parashikohet shtim i vranësirave dhe reshje intensive shiu nga e...

Vranësira dhe reshje shiu/Parashikimi i motit 6 janar

Orët e para të mëngjesit në Shqipëri do të jenë me vranësira të shumta. Por në vijim parashikohet që vranësirat të pësojnë zhvillim duke...

Parashikimi i motit për sot/ Reshje shiu dhe dëbore në vend

Sipas MeteoAlb: I gjithë territori shqiptar do të paraqitet me vranësira të dendura dhe reshje shiu mesatare në zonat e ulta e bregdetare, por...

Reshje shiu dhe dëbore/ Parashikimi i motit për sot

Sipas MeteoAlb vranësira të dendura dhe reshje shiu dominojnë orët e para të ditës në zonat veriperëndimore,por gradualisht reshjet do të përfshijnë dhe pjesën...

Rikthehet shiu në vend/ Parashikimi i motit për sot

Sipas MeteoAlb: Mot i vranët dhe reshje shiu mestare mbizotërojnë motin në pjesën më të madhe të shqipërisë, por në zonat malore do ketë...

Parashikimi i motit për datën 22 dhjetor/Kthjellime dhe vranësira

Sipas MeteoAlb: Kthjellimet dominojnë motin në pjesën më të madhe të shqipërisë gjatë paradites, por mesdita sjellë kalime vranësirash nëpër terrior duke rrezikuar ndonjë...

Latest news

- Advertisement -