Një tërmet 3 ballë u regjistrua sot mes Elbasanit dhe Peqinit.

Epiqendra e tërmetit ishte në fshatin Çengelaj.

Lëkundjet u ndjenë në Elbasan, Peqin, Belsh dhe Cërrik.

Prej disa ditësh disa tërmete radhazi janë regjistruar në zonën mes Elbasanit dhe Lushnjës.

Tërmeti më i fuqishëm ishte ai i pak ditëve më parë me amplitudë 4.6 ballë.

Specialistët shprehen se këto tërmete nuk kanë lidhje me tërmetin e vitit të kaluar që shkaktoi dhjetëra viktima dhe dëme të mëdha materiale.

Por njëkohësisht pranojnë se Elbasani bën pjesë në boshtin Lushnjë-Elbasan-Diibër të transversales.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu