Një tjetër lëkundje është ndjerë gjatë mbrëmjes së sotme në Belsh. Epiqendra është në Lushnje 7 kilometra në veri të saj dhe 31 kilometra në jug-perëndim të Elbasanit. Lëkundjet janë ndjerë edhe në Tiranë. Tërmeti ka qenë i magnitudës 4.2 të shkallës Rihter, nuk raportohet për dëme materiale.

Sipas IGJEUM lëkundja sizmike me magnitudë 4.2 rihter, me koordinata 41°04′ N dhe 19º 89′ E, me thellësi 17 km dhe me epiqendër 5 km në veri-perëndim të qytetit Belsh.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu