Një tërmet i fuqishëm ka shkundur Greqinë, duke rikthyer panikun në popull.

Mësohet se lëkundjet e tërmetit të shkallës 5 Rihter, janë ndjerë në Athinë dhe Selanik.

Fatmirësisht nuk raportohet për të lënduar.

Greqia bën pjesë në zonën me aktivitet të lartë sizmik.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu