Një 41-vjeçar është arrestuar nga policia në Tiranë pas u kap në flagrancë në banesë duke dhunuar gruan.

Autori me inicialet Ç. M. i dënuar më parë për dhunë në familje, shkeli urdhrin e mbrojtjes dhe kërcënoi me thikë bashkëshorten e tij. Ngjarja ndodhi në Yrshek.

Policia e arrestoi duke parandaluar krimin në familje dhe sekuestroi thikën me të cilën 41-vjeçari kërcënoi gruan për ta vrarë.

Materialet i kalojnë Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Tiranë, për veprime të mëtejshme.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu