Ke zier një vezë për fëmijën dhe duhet ta pastrosh. Kjo gjë krijon vështirësi, apo jo? Sidomos kur veza është shumë e freskët, pastrimi nuk është aq i lehtë.

Megjithatë, ekziston një sekret që do ta bëjë pastrimin e vezës një detyrë shumë të lehtë, shkruan abencnews.al.

E vetmja gjë që duhet të bëni është të vendosni një fetë limoni në ujin e vluar dhe të vendosni vezët brenda. Lëkura do të jetë më e lehtë dhe më e shpejtë se kurrë. Mos nguroni, por provojeni dhe do të ketë rezultat.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu