Mëngjesi zakonisht quhet “vakti më i rëndësishëm i ditës”. Por ajo që ngre pyetjen është, nëse kjo thënie është e vërtetë apo thjesht një mit.

Më poshtë do ju tregojmë disa përfitime dhe disavantazhe të shmangies së vaktit të mëngjesit.

1. Mund të shtoni peshë.
2. Humori përkeqësohet
3. Ndiheni të lodhur midis orës 12 dhe 4 pasdite.
4. Truri juaj mund të bëhet më i mprehtë.
5. Procesi juaj i plakjes mund të përmbyset.
6. Niveli juaj i aciditetit rritet.
7. Mund të ndjeheni të trullosur dhe të vuani nga dhimbje koke
8. Niveli i kortizolit tuaj mund të rritet.
9. Ju e vendosni veten në rrezik më të lartë për sëmundje të zemrës.
10. Aroma e gojës tuaj mund të përkeqësohet
11. Cikli juaj menstrual mund të ketë çrregullime

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu