Masat ajrore me origjinë Siberiane kanë depërtuar drejtë Rajonit të Ballkanit do të diktojnë dhe në vendin tonë mot të kthjellët, por rënie të ndjeshme të temperaturave të ajrit.

Edhe pasditja vijon me rënie të temperaturave, por kemi shtim të vranësirave fillimisht në zonat jugperëndimore dhe gradualisht gjatë natës përfshijnë gjithë vendin duke sjellë reshje të pakta dëbore në juglindje.

Temperaturat e ajrit ulen me të paktën 6 gradë në mëngjes po ashtu rënie të ndjeshme sjellin dhe orët e mesditës duke luhatur vlerat ditore nga -6°C deri në 10°C.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu