Mjeku i njohur Pëllumb Pipero ishte i treti që mori vaksinën kundër Covid-19 në Shqipëri, pas shefes së Infektivit dhe kryeministrit Edi Rama. Pas tij ishte radha e mjekut tjetër të njohur, Tritan Kalo.

Pasi morën vaksinën kundër COVID-19 ata qëndruan për rreth 30 minuta në ambientet e stadiumit “Air Albania” ku po kryhet procesi.

Data 11 janar do të jetë e shënuar në Shqipëri, pasi sot u kryen vaksinat e para kundër sëmundjes.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu