28-vjeçarja me iniciale E.Dalipi ka humbur jetën e saj si pasojë e infektoimit me Covid-19.
E. Dalipi, ishe infektuar prej një jave me koronavirus, ndërkohë që ishte 5-muajshe shtatëzane.Fillimisht e ndjera ka qëndruar në shtëpi pasi mendonte se ndryshe mund të dëmtonte fëmijën.
Më pas, me përkeqësimin e gjendjes shëndetësore është shtruar në Infektiv ku për tre ditë ka qëndruar në terapi intensive, pastaj e kanë kaluar në reanimacion qendror për shkak të rëndimit të situatës.
Në momentin kur është kryer ndërhyrja për t’i hequr fëmijën, 28-vjecares i nisi hemorragjia dhe mjekët e kishin të pamundur që të shpëtonin jetën e saj.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu