Dy djem të moshës 15 vjeç janë arrestuar pasi dyshohet se rrëmbyen një makinë, ndërsa brenda saj ndodheshin dy fëmijët e vegjël të pronarit të makinës.

Automjeti u drejtua për në një autostradë në Birmingham rreth orës 5 pasdite dhe babai i dëshpëruar i djemve, të moshës dy dhe katër vjeç, ngriti menjëherë alarmin. Policia nisi menjëherë kërkimet edhe me ndihmën e një helikopteri.

Makina e vjedhur, një Seat Leon, u pa duke ecur me shpejtësi para se oficerët e armatosur ta ndalonin atë në A38.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu