Ella Henderson quhet 6-vjeçarja e cila humbi jetën tragjikisht pasi u godit nga një pemë që u thye në mënyrë të papritur në shkollën ku ajo studionte.

Vogëlushja u dërgua me urgjencë në spital nga shkolla e saj Gosforth Newcastle-upon-Tyne, pak pas orës 13:00 të së premtes.

Helikopteri e transportoi 6-vjeçaren në Royal Victoria Infirmary, ku mjekët luftuan për të shpëtuar jetën e saj, por fatkeqësisht ajo vdiq të nesërmen në mëngjes.

Miqtë dhe familja e pikëlluar nxituan të ndajnë homazhet e tyre në një faqe për mbledhjen e fondeve të krijuar nga nëna e Ella Vikki Henderson për ditëlindjen e saj të 40, vetëm disa ditë pasi ajo vdiq.

Më shumë se 2,700 njerëz kanë dhuruar për kauzën, ku më shumë se 40,000 £ janë mbledhur për bamirësinë e ambulancës ajrore e cila u përpoq të shpëtonte jetën e Ellas.

Në një postim në faqen e saj në Facebook, Henderson shkroi: ‘Ky nuk është një postim që mendoja se do të shkruaja ndonjëherë aq më tepër për ditëlindjen time këtë vit, unë po kërkoj të dhuroni për Shërbimin e Ambulancës Great North Air.

‘Unë kam zgjedhur këtë bamirësi sepse misioni i tyre do të thotë shumë për mua, dhe shpresoj se do të konsideroni të kontribuoni si një mënyrë për të festuar me mua. Çdo pak do të më ndihmojë të arrij qëllimin tim.’

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu