Sipas MeteoAlb: Vranësira të dendura dominojnë motin në vendin tonë gjatë paradites duke sjellë shira të izoluar në Jug, ndërsa në skajin verior dhe verilindor do ketë reshje të pakta dëbore.

Parashikohet që mesdita dhe pasditja sjellin përmirësim graduale të kushteve atmosferike në të gjithë Shqipërinë duke larguar vranësirat.

Temperaturat e ajrit ulen në vlerat minimale dhe maksimale duke u luhatur nga -2°C mëngjesi në zonat malore deri në 17°C mesdita në zonat jugperëndimore.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu