Një ngjarje tragjike ndodhi dy ditë më parë, ku një shqiptar i identifikuar si shtetasi Adriatik Tresa, humbi jetën në Ekuador, pasi një grup personash të veshur si efektivë pólicie e ‘eliminuan’ atë në banesën e tij. Personat mashtruan rojet e sigurisë, duke u paraqitur si pólicë që kishin shkuar për kontroll dhe më pas qëlluan 6 herë mbi shqiptarin. Rreth një javë më parë, ai i kishte shpëtuar një tentative pengmarrjeje, pasi rojet e Treskës kishin mundur të neutralizonin autorët. Ai ishte një emër i njohur për drejtësinë në vend, pasi ishte i përfshirë në një rrjet tregtimi ‘malli’.

Së fundmi mediat spanjolle raportojnë se familjarët e shqiptarit kanë fshehur prova. Ai është gjetur në banesë vetëm me kunatën e tij, ndërsa thuhet se të afërmit e tjerë janë larguar me një çantë në dorë dhe celularin e viktimës. Gruaja e tij dhe 7 persona të tjerë janë arrestuar.

 

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu