Në emisionin “Opinion” është publikuar lista e plotë e deputetëve më të pasur në vendin tonë. Nga të dhënat, rezulton se Tom Doshi mban vendin e parë, me një pasuri prej 30 milionë euro. Në vend të dytë renditet ish-deputeti i PD dhe biznesmeni Agron Shehaj me rreth 23 milionë euro. Në listë futet edhe ish- i zgjedhuri i LSI-së, Agron Çela, por më shumë vende zënë socialistët.

LISTA E PLOTË:

Tom Doshi- PSD me pasuri 30 milionë euro

Agron Shehaj-PD 23 milionë euro

Agron Çela- LSI 11.4 milionë euro

Adnor Shameti- PS 5.3 milionë euro

Anastas Angjeli- PS 2 milionë euro

Fate Velaj- PS 1.4 milionë euro (koleksione artistik)

Tatjana Biro- PS 1.1 milionë euro

Alket Hyseni-PS 1 milionë euro.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu